Copa America 2024 – menetrend, meccsek, infok itt!

A 2024-es Copa América, amely a dél-amerikai férfi labdarúgó-válogatottak négyévente megrendezett bajnoksága, az Egyesült Államokban kerül megrendezésre június 20. és július 14. között1. A torna házigazdája másodszor lesz az Egyesült Államok, amely először a 2016-os Copa América Centenariót rendezte meg. Az Argentin válogatott a címvédő.

A döntőt július 14-én játsszák a Miami Gardens-i Hard Rock Stadionban.

A győztes csapat részt vesz majd a 2025-ös CONMEBOL–UEFA Kupa bajnokok versenyén, ahol az UEFA Euro 2024 győztesével mérkőzik meg. Izgalmas mérkőzések várnak ránk, és remélhetőleg sok szép pillanatot élhetünk át a torna során!

A Copa America csoportjai:

A-csoport: Argentína, Peru, Chile, Kanada

B-csoport: Mexikó, Ecuador, Venezuela, Jamaica

C-csoport: Egyesült Államok, Uruguay, Panama, Bolívia

D-csoport: Brazília, Kolumbia, Paraguay, Costa Rica

Copa America 2024 menetrend

COPA AMÉRICA, EGYESÜLT ÁLLAMOK

BRONZMÉRKŐZÉS
Július 14., 2.00: Kanada–Uruguay (Tv: Arena4)

DÖNTŐ
Július 15., 2.00: Argentína–Kolumbia (Tv: Arena4) – élőben az NSO-n!

ELŐDÖNTŐ
Csütörtök, 2.00: Uruguay–Kolumbia 0-1

ELŐDÖNTŐ

2024.07.10., SZERDAKEZDÉS
ARGENTÍNAKANADA02:00

 

2024.07.11., CSÜTÖRTÖKKEZDÉS
URUGUAYKOLUMBIA02:00

 

NEGYEDDÖNTŐ

2024.07.05., PÉNTEKKEZDÉS
ARGENTÍNA
Lisandro Martinez 35
büntetőkkel: 4-2
1-1ECUADOR
Kevin Rodriguez 90+2
03:00

 

2024.07.06., SZOMBATKEZDÉS
VENEZUELA
Salomon Rondon 65
1-1KANADA
Shaffelburg 13
büntetőkkel: 3-4
03:00

 

2024.07.07., VASÁRNAPKEZDÉS
KOLUMBIA
J.Cordoba 8
J. Rodriguez 15 (11-es)
L.Diaz 41
R.Rios 70
Miguel Borja 90+4 (11-es)
5-0PANAMA00:00
URUGUAY
piros: Nahitan Nandez 74
büntetőkkel 4-2
0-0BRAZÍLIA03:00

 

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, GÓLSZERZŐK, TABELLÁK

 

#A-CSOPORTMGYDVGAGKP
1ARGENTÍNA33005-0+59
2KANADA31111-2-14
3CHILE30210-1-12
4PERU30120-3-31

 

#B-CSOPORTMGYDVGAGKP
1VENEZUELA33006-1+59
2ECUADOR31114-3+14
3MEXIKÓ31111-1+04
4JAMAICA30031-7-60

 

#C-CSOPORTMGYDVGAGKP
1URUGUAY33009-1+89
2PANAMA32016-5+16
3USA31023-3+03
4BOLÍVIA30031-10-90

 

#D-CSOPORTMGYDVGAGKP
1KOLUMBIA32106-2+47
2BRAZÍLIA31205-2+35
3COSTA RICA31112-4-24
4PARAGUAY30033-8-50

 

3. FORDULÓ

2024.06.30., VASÁRNAPKEZDÉS
ARGENTÍNA
Lautaro Martínez 47, 86
2-0PERU02:00
KANADA0-0CHILE02:00

 

2024.07.01., HÉTFŐKEZDÉS
JAMAICA0-3VENEZUELA
Bello 49
Rondon 56
E.Ramirez 85
02:00
MEXIKÓ0-0ECUADOR02:00

 

2024.07.02., KEDDKEZDÉS
BOLÍVIA
B.Miranda 69
1-3PANAMA
Fajardo 22
Guerrero 79
Yanis 90+1
03:00
USA0-1URUGUAY
M.Olivera 66
03:00

 

2024.07.03., SZERDAKEZDÉS
COSTA RICA
F.Calvo 3
J.Alcocer 7
2-1PARAGUAY
R.Sosa 55
03:00
BRAZÍLIA
Raphinha 12
1-1KOLUMBIA
D.Munoz 45+2
03:00

 

 

 

2. FORDULÓ

2024.06.26., SZERDAKEZDÉS
PERU0-1KANADA
J.David 74
00:00
CHILE0-1ARGENTÍNA
Lautaro Martínez 88
03:00

 

2024.06.27., CSÜTÖRTÖKKEZDÉS
ECUADOR
K.Palmer 13 (ög)
K.Páez 45+4 (ög)
A.Minda 90+1
3-1JAMAICA
M.Antonio 54
00:00
VENEZUELA
S.Rondón 57 (11-es)
1-0MEXIKÓ03:00

 

2024.06.28., PÉNTEKKEZDÉS
PANAMA
Blackman 26
Fajardo 83
piros: Carrasquilla 88
2-1USA
Balogun 22
piros: T.Weah 18
00:00
URUGUAY
Pellistri 8
D.Núnez 21
Araújo 77
Valverde 81
Bentancur 89
5-0BOLÍVIA03:00

 

2024.06.29., SZOMBATKEZDÉS
KOLUMBIA
Luis Diaz 31 (11-es)
D.Sánchez 59
J.Cordoba 62
3-0COSTA RICA00:00
PARAGUAY
Alderete 48
1-4BRAZÍLIA
Vinícius Junior 35, 45+5
Savinho 43
Lucas Paqueta 65 (11-es)
03:00

 

 

1. FORDULÓ

2024.06.21., PÉNTEKKEZDÉS
ARGENTÍNA
J.Alvarez 49
Lautaro Martínez 88
2-0KANADA02:00

 

2024.06.22., SZOMBATKEZDÉS
PERU0-0CHILE02:00

 

2024.06.23., VASÁRNAPKEZDÉS
ECUADOR
Sarmiento 40
1-2VENEZUELA
J.Cádiz 64
Bello 74
00:00
MEXIKÓ
Arteaga 69
1-0JAMAICA03:00

 

2024.06.24., HÉTFŐKEZDÉS
USA
Pulisic 3
Balogun 44
2-0BOLÍVIA00:00
URUGUAY
M.Araújo 16
D.Núnez 85
M.Vina 90+1
3-1PANAMA
A.Murillo 90+4
03:00

 

2024.06.25., KEDDKEZDÉS
KOLUMBIA
D.Munoz 32
J.Lerma 42
2-1PARAGUAY
J.Enciso 69
00:00
BRAZÍLIA0-0COSTA RICA03:00

 

 

BRONZMÉRKŐZÉS

2024.07.14., VASÁRNAPKEZDÉS
VE1VE202:00

 

DÖNTŐ

2024.07.15., HÉTFŐKEZDÉS
GYE1GYE2