Junior, U20 női kézilabda vb 2024 eredmények, menetrend, közvetités

Ezüstérmet szerzett az U20-as női kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatott, miután 29–26-ra kikapott Franciaországtól a szkopjei torna vasárnapi döntőjében.

KÉZILABDA
U20-AS NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, SZKOPJE
DÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 26–29 (13–14)
Szkopje. Vezette: Jovandics, Szekulics (szerbek)
MAGYARORSZÁG: Zaj, Imre (kapusok), Csernyánszki, Csíkos 4, Faragó 6 (2), Farkas J. 2, Gajdos, Gém 2, Kovács A. 4, Kövér 1, Panyi 1, Szabó 1, Szabó 2, Török, Varga 3 (1), Vártok. Szövetségi edző: Szilágyi Zoltán
FRANCIAORSZÁG: Lehuault, Tignon (kapusok), Borg 1, Borg 5, Colinot, Dabo, Dury 2, Errard 8, Karamoko 2, Mbata, Monteillet, Nikindanda, Perret 2, Pintat 8, Texier 1, Tucella. Edző: Eric Baradat

KÉZILABDA

10.00: a 7. helyért, Izland–Svájc (Tv: Sport2)
12.00: az 5. helyért, Svédország–Portugália (Tv: Sport2)
14.45: a 3. helyért, Hollandia–Dánia (Tv: Sport2)
17.30: döntő, Magyarország–Franciaország (Tv: Sport2)

A magyarok ellenfele Franciaország lesz a vasárnapi döntőben.

Magyar siker az U20-as női kézilabda-világbajnokság elődöntőjében

Bejutott az U20-as női kézilabda-világbajnokság döntőjébe a magyar válogatott, miután 28–24-re legyőzte Hollandiát a szkopjei torna pénteki elődöntőjében. Sokáig a narancsmezesek vezettek, ám 21–19-es vezetésük után a mieink egymás után öt gólt dobtak, és onnantól nem engedték ki kezükből az előnyt.

KÉZILABDA
Női U20-as vb, Szkopje
17.45: elődöntő, Hollandia–Magyarország 24-28
20.15: elődöntő, Franciaország–Dánia 32-26

A további menetrend:

Döntő, helyosztók: június 30.

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női junior kézilabda-válogatott hosszabbítás után 34-31-re nyert Izland ellen a szkopjei világbajnokság csütörtöki negyeddöntőjében.

Az áramszünetekkel tarkított mérkőzés rendes játékidejének vége előtt két perccel Szilágyi Zoltán szövetségi edző együttese még három góllal vezetett, de a hajrát elrontotta, az északi szigetország csapata egyenlített, ezért hosszabbításra volt szükség, amiben ismét a magyarok bizonyultak jobbnak.
Csíkos Luca, Farkas Júlia és Csernyánszki Liliána öt-öt találattal, Imre Szofi hét, Zaj Klára nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez. A Hollandia elleni elődöntőt pénteken 18 órától játsszák. A két együttes legutóbb június 14-én Debrecenben felkészülési meccsen találkozott egymással és a magyar válogatott 36-21-re győzött, de a vb-n eddig a hollandok is minden mérkőzésüket megnyerték.

Eredmény, negyeddöntő: Magyarország-Izland 34-31 (19-12, 29-29, 31-29) – hosszabbítás után

Női kézilabda junior-vb – Ötödik meccsét is megnyerte a magyar válogatott

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női junior kézilabda-válogatott 31-23-ra legyőzte Dániát a szkopjei világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, kedden.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a csoportkörből a maximális két ponttal továbbjutó magyarok legeredményesebb játékosa Farkas Júlia volt hét góllal, míg Csíkos Luca ötször talált be. Zaj Klára hét, Imre Szofi négy védéssel zárt.

Szilágyi Zoltán szövetségi edző csapata – amely a csoportkör után a középdöntőben is megnyerte négyesét – már vasárnap biztosította helyét a csütörtöki negyeddöntőben, ahol Izlanddal, Portugáliával vagy a házigazda Észak-Macedóniával találkozik.

Eredmény, középdöntő, 2. (utolsó) forduló, II. csoport:
Magyarország-Dánia 31-23 (15-12)

Női kézilabda junior-vb – Negyeddöntős a magyar válogatott

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női junior kézilabda-válogatott negyeddöntőbe jutott a szkopjei világbajnokságon, mivel 31-26-ra legyőzte Norvégiát vasárnap, a középdöntő első fordulójában.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a magyarok – akik a maximális két pontot hoztak magukkal a csoportkörből – legeredményesebb játékosa Csíkos Luca volt hat góllal, Farkas Júlia ötször talált be. Imre Szofi 17 védéssel járult hozzá a sikerhez.
Két évvel ezelőtt ez a két együttes játszotta az előző junior-vb döntőjét, amit a norvégok nyertek 31-29-re.
Szilágyi Zoltán szövetségi edző csapata kedden Dánia ellen zárja a középdöntőt.