Úszó EB 2024 – íme a menetrend és a program

Június 10-23 között rendezik meg Belgrádban a 2024-es úszó Európa-bajnokságot.

A helyszín Szerbia, Belgrád, az időpontok:

Június 10-13.: nyíltvízi úszás

ÚSZÁS
VIZES EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)

JÚNIUS 11., KEDD
SZINKRONÚSZÁS
16.30: női egyéni technika, DÖNTŐ (Tv: M4 Sport)
16.30: férfi egyéni technikai, DÖNTŐ

JÚNIUS 12., SZERDA

ÚSZÁS
VIZES EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
SZINKRONÚSZÁS
16.30: páros szabadprogram, DÖNTŐ (Tv: M4 Sport)
16.30: vegyespáros szabadprogram, DÖNTŐ
NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
9.00: női 10 km (Balogh Vivien, Fábián Bettina, Szimcsák Mira, Olasz Anna) (Tv: M4 Sport)
12.00: férfi 10 km (Betlehem Dávid, Gálicz Péter, Hambardzumyan Arshak, Rasovszky Kristóf) (Tv: M4 Sport)

JÚNIUS 13., CSÜTÖRTÖK

ÚSZÁS
VIZES EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
SZINKRONÚSZÁS
10.30: női egyéni szabadprogram, DÖNTŐ
10.30: férfi egyéni szabadprogram DÖNTŐ
16.30: akrobatikus kűr DÖNTŐ (Tv: M4 Sport)
NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
9.00: férfi 5 km (Betlehem Dávid, Gálicz Péter, Hambardzumyan Arshak, Rasovszky Kristóf) (Tv: M4 Sport)
12.00: női 5 km (Balogh Vivien, Fábián Bettina, Szimcsák Mira, Olasz Anna) (Tv: M4 Sport)

JÚNIUS 14., PÉNTEK

ÚSZÁS
VIZES EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
SZINKRONÚSZÁS
10.30: női páros technikai, DÖNTŐ (Tv: M4 Sport)
10.30: vegyes páros technikai, DÖNTŐ
NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
9.00: férfi és női 25 km (Gálicz Péter)

JÚNIUS 15., SZOMBAT

ÚSZÁS
VIZES EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
9.00: csapatverseny

Június 17., hétfő

VIZES EB, BELGRÁD
ÚSZÁS
9.30: előfutamok (Tv: Duna World)
Férfi 400 m vegyes (Holló Balázs, Sárkány Zalán, Török Dominik, Zombori Gábor)
Női 100 m gyors (Ábrahám Minna, Pádár Nikolett, Senánszky Petra, Ugrai Panna)
Férfi 50 m pillangó (Kós Hubert, Milák Kristóf, Szabó Szebasztián)
Női 200 m hát (Burián Katalin, Jackl Vivien, Molnár Dóra, Szabó-Feltóthy Eszter)
Férfi 100 m mell
Női 4×200 m gyorsváltó
Férfi 4×200 m gyorsváltó (Magyarország)
Női 800 m gyors (Flück Nóra, Késely Ajna, Kapás Boglárka)
18.30: középdöntők, döntők (Tv: Duna World)
Férfi 50 m pillangó
Női 100 m gyors
Férfi 400 m vegyes DÖNTŐ
Női 200 m hát
Férfi 100 m mell
Női 4×200 m gyorsváltó DÖNTŐ
Férfi 4×200 m gyorsváltó DÖNTŐ
MŰUGRÁS
15.30: csapatverseny (Tv: Duna World, 17.30-tól)

Június 18., kedd

Délelőtti szakasz (09:30 – 11:05)

  • 09:30 Női 50m pillangó – Előfutam 1
  • 09:31 Női 50m pillangó – Előfutam 2
  • 09:33 Női 50m pillangó – Előfutam 3
  • 09:35 Női 50m pillangó – Előfutam 4
  • 09:38 Férfi 100m gyors – Előfutam 1
  • 09:40 Férfi 100m gyors – Előfutam 2
  • 09:43 Férfi 100m gyors – Előfutam 3
  • 09:45 Férfi 100m gyors – Előfutam 4
  • 09:47 Férfi 100m gyors – Előfutam 5
  • 09:50 Férfi 100m gyors – Előfutam 6
  • 09:52 Férfi 100m gyors – Előfutam 7
  • 09:54 Férfi 100m gyors – Előfutam 8
  • 09:57 Férfi 100m gyors – Előfutam 9
  • 10:00 Női 100m mell – Előfutam 1
  • 10:03 Női 100m mell – Előfutam 2
  • 10:06 Női 100m mell – Előfutam 3
  • 10:09 Női 100m mell – Előfutam 4
  • 10:12 Férfi 200m hát – Előfutam 1
  • 10:15 Férfi 200m hát – Előfutam 2
  • 10:19 Férfi 200m hát – Előfutam 3
  • 10:23 Vegyes 4 x 100m vegyes váltó – Előfutam 1
  • 10:29 Vegyes 4 x 100m vegyes váltó – Előfutam 2
  • 10:35 Férfi 800m gyors – Előfutam 1
  • 10:45 Férfi 800m gyors – Előfutam 2
  • 10:55 Férfi 800m gyors – Előfutam 3

Esti szakasz (18:30 – 20:35)

  • 18:30 Női 200m hát – Döntő (Éremátadó)
  • 18:37 Férfi 50m pillangó – Döntő (Éremátadó)
  • 18:42 Női 100m gyors – Döntő (Éremátadó)
  • 18:48 Férfi 100m mell – Döntő (Éremátadó)
  • 18:54 Női 100m mell – Elődöntő 1
  • 18:58 Női 100m mell – Elődöntő 2
  • 19:03 Férfi 100m gyors – Elődöntő 1
  • 19:07 Férfi 100m gyors – Elődöntő 2
  • 19:12 Női 50m pillangó – Elődöntő 1
  • 19:15 Női 50m pillangó – Elődöntő 2
  • 19:19 Férfi 200m hát – Elődöntő 1
  • 19:24 Férfi 200m hát – Elődöntő 2
  • 19:29 Női 200m hát – Győzelmi Ceremónia
  • 19:36 Férfi 50m pillangó – Győzelmi Ceremónia
  • 19:43 Női 100m gyors – Győzelmi Ceremónia
  • 19:50 Férfi 100m mell – Győzelmi Ceremónia
  • 19:57 Női 800m gyors – Döntő (Éremátadó)
  • 20:10 Vegyes 4 x 100m vegyes váltó – Döntő (Éremátadó)
  • 20:19 Női 800m gyors – Győzelmi Ceremónia
  • 20:26 Vegyes 4 x 100m vegyes váltó – Győzelmi Ceremónia

9.30: előfutamok (Tv: Duna World)
Női 50 m pillangó (Komoróczy Lora)
Férfi 100 m gyors (Mészáros Dániel, Milák Kristóf, Németh Nándor, Szabados Bence)
Női 100 m mell (Békési Eszter)
Férfi 200 m hát (Kovács Benedek, Telegdy Ádám)
Vegyes csapatok 4×100 m vegyes váltó (Magyarország)
Férfi 800 m gyors (Gálicz László, Sárkány Zalán)
18.30: középdöntők, döntők (Tv: Duna World)
Női 200 m hát DÖNTŐ (Molnár Dóra, Szabó-Feltóthy Eszter)
Férfi 50 m pillangó DÖNTŐ (Szabó Szebasztián)
Női 100 m gyors DÖNTŐ (Ábrahám Minna, Pádár Nikolett)
Férfi 100 m mell DÖNTŐ
Női 100 m mell elődöntő
Férfi 100 m gyors elődöntő
Női 50 m pillangó elődöntő
Férfi 200 m hát elődöntő
Női 800 m gyors DÖNTŐ (Kapás Boglárka, Késely Ajna)
4×100 m vegyes vegyesváltó DÖNTŐ
MŰUGRÁS
15.30: vegyes szinkrontoronyugrás, DÖNTŐ (Tv: M4 Sport)
17.45: női 1 méter, DÖNTŐ (Tv: Duna World)

Június 19., szerda

Délelőtti szakasz (09:30 – 10:47)

  • 09:30 Női 200m gyors – Előfutam 1
  • 09:33 Női 200m gyors – Előfutam 2
  • 09:37 Női 200m gyors – Előfutam 3
  • 09:40 Női 200m gyors – Előfutam 4
  • 09:44 Női 200m gyors – Előfutam 5
  • 09:48 Férfi 100m pillangó – Előfutam 1
  • 09:51 Férfi 100m pillangó – Előfutam 2
  • 09:53 Férfi 100m pillangó – Előfutam 3
  • 09:56 Férfi 100m pillangó – Előfutam 4
  • 09:58 Férfi 100m pillangó – Előfutam 5
  • 10:00 Férfi 100m pillangó – Előfutam 6
  • 10:04 Női 50m hát – Előfutam 1
  • 10:06 Női 50m hát – Előfutam 2
  • 10:08 Női 50m hát – Előfutam 3
  • 10:10 Férfi 200m mell – Előfutam 1
  • 10:14 Férfi 200m mell – Előfutam 2
  • 10:18 Férfi 200m mell – Előfutam 3
  • 10:22 Női 400m vegyes úszás – Előfutam 1
  • 10:29 Női 400m vegyes úszás – Előfutam 2
  • 10:36 Női 4 x 100m gyorsváltó – Előfutam 1
  • 10:41 Női 4 x 100m gyorsváltó – Előfutam 2

Esti szakasz (18:30 – 20:51)

  • 18:30 Női 200m gyors – Elődöntő 1
  • 18:35 Női 200m gyors – Elődöntő 2
  • 18:40 Férfi 200m hát – Döntő (Éremátadó)
  • 18:47 Női 50m pillangó – Döntő (Éremátadó)
  • 18:52 Férfi 100m gyors – Döntő (Éremátadó)
  • 18:58 Női 100m mell – Döntő (Éremátadó)
  • 19:04 Férfi 100m pillangó – Elődöntő 1
  • 19:08 Férfi 100m pillangó – Elődöntő 2
  • 19:13 Férfi 200m hát – Győzelmi Ceremónia
  • 19:20 Női 50m pillangó – Győzelmi Ceremónia
  • 19:27 Női 50m hát – Elődöntő 1
  • 19:30 Női 50m hát – Elődöntő 2
  • 19:34 Férfi 200m mell – Elődöntő 1
  • 19:39 Férfi 200m mell – Elődöntő 2
  • 19:44 Férfi 100m gyors – Győzelmi Ceremónia
  • 19:51 Női 100m mell – Győzelmi Ceremónia
  • 19:58 Női 400m vegyes úszás – Döntő (Éremátadó)
  • 20:07 Férfi 800m gyors – Döntő (Éremátadó)
  • 20:20 Női 4 x 100m gyorsváltó – Döntő (Éremátadó)
  • 20:28 Női 400m vegyes úszás – Győzelmi Ceremónia
  • 20:35 Férfi 800m gyors – Győzelmi Ceremónia
  • 20:42 Női 4 x 100m gyorsváltó – Győzelmi Ceremónia

VIZES EB, BELGRÁD     
ÚSZÁS
9.30: előfutamok (Tv: Duna World)
női 200 m gyors (Ábrahám Minna, Pádár Nikolett, Szabó-Feltóthy Eszter, Ugrai Panna)
férfi 100 m pillangó (Kós Hubert, Márton Richárd, Milák Kristóf)
női 50 m hát (Burián Katalin, Komoróczy Lora)
férfi 200 m mell
női 400 m vegyes (Jackl Vivien, Jakabos Zsuzsanna, Mihályvári-Farkas Viktória, Kapás Boglárka)
női 4×100 m gyorsváltó (Magyarország)
18.30: elődöntők, döntők (Tv: Duna World)
női 200 m gyors elődöntő
férfi 200 m hát DÖNTŐ (Kovács Benedek, Telegdy Ádám)
női 50 m pillangó DÖNTŐ
férfi 100 m gyors DÖNTŐ (Milák Kristóf, Németh Nándor)
női 100 m mell DÖNTŐ
férfi 100 m pillangó elődöntő
női 50 m hát elődöntő
férfi 200 m mell elődöntő
női 400 m vegyes DÖNTŐ
férfi 800 m gyors DÖNTŐ (Sárkány Zalán)
női 4×100 m gyors DÖNTŐ
MŰUGRÁS
15.30: vegyes szinkronműugrás, DÖNTŐ  (Tv: Duna World)
17.45: női toronyugrás, DÖNTŐ (Tv: Duna World)

Június 20., csütörtök

Délelőtti szakasz (09:30 – 11:18)

  • 09:30 Férfi 200m gyors – Előfutam 1
  • 09:34 Férfi 200m gyors – Előfutam 2
  • 09:37 Férfi 200m gyors – Előfutam 3
  • 09:40 Férfi 200m gyors – Előfutam 4
  • 09:44 Férfi 200m gyors – Előfutam 5
  • 09:47 Férfi 200m gyors – Előfutam 6
  • 09:50 Férfi 200m gyors – Előfutam 7
  • 09:55 Női 100m pillangó – Előfutam 1
  • 09:57 Női 100m pillangó – Előfutam 2
  • 10:00 Női 100m pillangó – Előfutam 3
  • 10:02 Női 100m pillangó – Előfutam 4
  • 10:05 Férfi 50m hát – Előfutam 1
  • 10:07 Férfi 50m hát – Előfutam 2
  • 10:09 Férfi 50m hát – Előfutam 3
  • 10:11 Férfi 50m hát – Előfutam 4
  • 10:13 Férfi 50m hát – Előfutam 5
  • 10:16 Női 200m mell – Előfutam 1
  • 10:20 Női 200m mell – Előfutam 2
  • 10:24 Női 200m mell – Előfutam 3
  • 10:28 Férfi 4 x 100m gyorsváltó – Előfutam 1
  • 10:34 Férfi 4 x 100m gyorsváltó – Előfutam 2
  • 10:40 Női 1500m gyors – Előfutam 1
  • 10:59 Női 1500m gyors – Előfutam 2

Esti szakasz (18:30 – 20:16)

  • 18:30 Férfi 100m pillangó – Döntő (Éremátadó)
  • 18:36 Női 50m hát – Döntő (Éremátadó)
  • 18:41 Férfi 200m gyors – Elődöntő 1
  • 18:46 Férfi 200m gyors – Elődöntő 2
  • 18:51 Női 100m pillangó – Elődöntő 1
  • 18:55 Női 100m pillangó – Elődöntő 2
  • 19:00 Férfi 50m hát – Elődöntő 1
  • 19:03 Férfi 50m hát – Elődöntő 2
  • 19:07 Női 200m mell – Elődöntő 1
  • 19:12 Női 200m mell – Elődöntő 2
  • 19:17 Férfi 100m pillangó – Győzelmi Ceremónia
  • 19:24 Női 50m hát – Győzelmi Ceremónia
  • 19:31 Férfi 200m mell – Döntő (Éremátadó)
  • 19:38 Női 200m gyors – Döntő (Éremátadó)
  • 19:45 Férfi 4 x 100m gyorsváltó – Döntő (Éremátadó)
  • 19:53 Férfi 200m mell – Győzelmi Ceremónia
  • 20:00 Női 200m gyors – Győzelmi Ceremónia
  • 20:07 Férfi 4 x 100m gyorsváltó – Győzelmi Ceremónia

JÚNIUS 20., CSÜTÖRTÖK

VIZES EURÓPA-BAJNOKSÁG, BELGRÁD
ÚSZÁS
9.30: előfutamok (Tv: Duna World)
férfi 200 m gyors (Kovács Attila, Márton Richárd, Milák Kristóf)
női 100 m pillangó (Komoróczy Lora, Ugrai Panna)
férfi 50 m hát (Jászó Ádám, Kós Hubert, Kovács Benedek, Telegdy Ádám)
női 200 m mell (Békési Eszter)
férfi 4×100 m gyorsváltó (Magyarország)
női 1500 m gyors (Flück Nóra, Jackl Vivien, Mihályvári-Farkas Viktória)
18.30: középdöntők, döntők (Tv: Duna World)
Férfi 100 m pillangó, döntő (Kós Hubert, Milák Kristóf)
női 50 m hát, döntő (Komoróczy Lora)
férfi 200 m gyors
női 100 m pillangó
férfi 50 m hát
női 200 m mell
férfi 200 m mell, döntő
női 200 m gyors, döntő (Ábrahám Minna)
férfi 4×100 gyorsváltó, döntő
MŰUGRÁS
Nők, szinkronugrás, 3 m
15.30: döntő (Tv: Duna World)
Férfiak, egyéni, 1 m
10.00: selejtező
17.15: döntő (Tv: Duna World)

JÚNIUS 21., PÉNTEK

VIZES EB, BELGRÁD     
ÚSZÁS
9.30: előfutamok (Tv: Duna World)
Női 50 m gyors (Ábrahám Minna, Senánszky Petra)
Férfi 50 m mell
Női 100 m hát (Burián Katalin, Komoróczy Lora, Molnár Dóra)
Férfi 200 m pillangó (Holló Balázs, Márton Richárd, Milák Kristóf, Török Dominik)
Női 200 m vegyes (Sebestyén Dalma)
4×100 m vegyes gyorsváltó
Férfi 1500 m gyors (Gálicz László, Sárkány Zalán)
18.30: középdöntő, döntők (Tv: Duna World)
Női 100 m pillangó DÖNTŐ
Férfi 200 m gyors DÖNTŐ
Női 200 m mell DÖNTŐ (Békési Eszter)
Női 100 m hát középdöntő
Férfi 50 m mell középdöntő
Női 50 m gyors középdöntő
Férfi 200 m pillangó középdöntő
Női 200 m vegyes középdöntő
Férfi 50 m hát DÖNTŐ (Jászó Ádám, Kós Hubert)
Női 1500 m gyors DÖNTŐ (Mihályvári-Farkas Viktória, Jackl Vivien)
4×100 m vegyes gyorsváltó DÖNTŐ     
MŰUGRÁS
10.00: női 3 m, selejtező (Mosena Estilla)
15.30: férfi szinkrontoronyugrás, DÖNTŐ (Tv: Duna World)
17.45: női 3 m, DÖNTŐ (Mosena Estilla, ?)

JÚNIUS 22., SZOMBAT

VIZES EB, BELGRÁD
MŰUGRÁS
15.30: női szinkrontoronyugrás, DÖNTŐ
17.45: férfi 3 méter, DÖNTŐ     
ÚSZÁS
9.30: előfutamok (Tv: Duna World)
Férfi 50 m gyors (Milák Kristóf, Szabados Bence, Szabó Szebasztián)
Női 200 m pillangó (Hatházi Dóra, Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma, Kapás Boglárka)
Férfi 100 m hát (Jászó Ádám)
Női 50 m mell
Férfi 200 m vegyes (Holló Balázs, Kós Hubert, Török Dominik, Zombori Gábor)
Vegyes csapatok 4×200 m gyorsváltója (Magyarország)
18.30: középdöntők, döntők (Tv: M4 Sport+, 19.00-tól)
férfi 200 m pillangó DÖNTŐ (Márton Richárd, Milák Kristóf)
női 50 m gyors DÖNTŐ (Senánszky Petra)
férfi 50 m mell DÖNTŐ
női 200 m vegyes DÖNTŐ (Sebestyén Dalma)
férfi 50 m gyors elődöntő
női 50 m mell elődöntő
férfi 1500 m gyors DÖNTŐ (Gálicz László, Sárkány Zalán)
női 200 m pillangó elődöntő
férfi 200 m vegyes elődöntő
női 100 m hát DÖNTŐ (Komoróczy Lora, Molnár Dóra)
férfi 100 m hát elődöntő
4×200 m vegyes gyorsváltó DÖNTŐ

JÚNIUS 22., VASÁRNAP

VIZES EB, BELGRÁD     
ÚSZÁS
9.30: előfutamok (Tv: Duna World)
Női 400 m gyors (Flück Nóra, Késely Ajna, Kapás Boglárka)
Férfi 400 m gyors (Gálicz László, Holló Balázs, Sárkány Zalán)
Női 4×100 m vegyes váltó (Magyarország)
Férfi 4×100 m vegyes váltó (Magyarország)
18.30: döntők (Tv: M4 Sport+)
férfi 1500 m gyors (Sárkány Zalán, Gálicz László)
férfi 50 m gyors (Szabó Szebasztián)
női 50 m mell
férfi 100 m hát (Jászó Ádám)
női 200 m pillangó (Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka)
férfi 200 m vegyes (Kós Hubert, Török Dominik)
női 400 m gyors
férfi 400 m gyors
női 4×100 m vegyes váltó
férfi 4×100 m vegyes váltó
MŰUGRÁS
15.30: férfi szinkronműugrás, DÖNTŐ
17.45: férfi toronyugrás, DÖNTŐ

Június 17-23.: medencés úszás